Przykłady zastosowań kulowych zaworów zwrotnych EkoWodrol

WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR W STANIE OKLAHOMA

Edwards Equipment

20010 North Peebly Rd, Luther, OK 73054, USA

www.edwardsequipmentllc.com, 1-405-315-5488

#1 Wellston Lift Station

W naszym Projekcie Przepompowni Wellston przestrzeń była ograniczona. Wówczas, inżynier pozwolił nam zainstalować kolanowe zawory EkoWodrol o średnicy 4” bezpośrednio wewnątrz studni przepompowni. Udało nam się tym samym skrócić dystans między powierzchnią a komorą zaworów o 24”, co umożliwiło inżynierowi instalację linii obejściowej.

Powód  użycia zaworu EkoWodrol:
✘ ograniczona przestrzeń

#2 MACC Booster Station

Tę Stację typu Booster charakteryzowała duża wysokość tłoczenia 450 stóp TDH. To astronomiczna wartość. Kiedy pompy przestawały pracować, przepływ zwrotny uderzał w zainstalowane tam wcześniej zawory, wyłamując ich środek. Instalując liniowe 4” oraz 6” kolanowe zawory EkoWodrol, pękanie zostało wyeliminowane. Zastosowaliśmy również miękkie starty pomp celem przedłużenia żywotności zaworów. W budynku, w którym je zainstalowaliśmy, przestrzeń była ograniczona rozmiarami tego budynku (8’x 8′).

Dlatego usunęliśmy dwie stare 90-tki z żeliwa sferoidalnego i zainstalowaliśmy nasze 4” i 6” EkoWodrol. Klient docenia także fakt, że może po prostu odkręcić 4 śruby i mieć dostęp do wnętrza zaworu. Oczyszczenie jednego z starych zaworów zajmowało klientowi około 2 godziny.

Powód użycia zaworu EkoWodrol:
✘ ograniczona przestrzeń
✘ zatykanie się glonami
✘ duża wysokość tłoczenia  pomp

#3 Broken Bow State Park

Ze względu na ograniczoną przestrzeń i brak możliwości budowy osobnej komory z zaworami, musieliśmy umieścić zawory wewnątrz studni. W takim wypadku najlepiej sprawdziły się kolanowe zawory EkoWodrol zamiast kolanowych króćców pomp z wbudowanymi zaworami. Wbudowane w podstawę pompy zawory zwrotne nie są zbyt niezawodne.

Powód  użycia zaworu EkoWodrol:
✘ ograniczona przestrzeń
✘ brak osobnej komory z zaworami

Zainteresowany?

Dowiedz się więcej o produkcie Kulowe zawory zwrotne EkoWodrol, klikając tutaj.