Przykłady zastosowań kulowych zaworów zwrotnych EkoWodrol

WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR W STANIE OKLAHOMA

Edwards Equipment

20010 North Peebly Rd, Luther, OK 73054, USA

www.edwardsequipmentllc.com, 1-405-315-5488

#1 Wellston Lift Station

W naszym Projekcie Przepompowni Wellston przestrzeń była ograniczona. Wówczas, inżynier pozwolił nam zainstalować kolanowe zawory EkoWodrol o średnicy 4” bezpośrednio wewnątrz studni przepompowni. Udało nam się tym samym skrócić dystans między powierzchnią a komorą zaworów o 24”, co umożliwiło inżynierowi instalację linii obejściowej.

Powód  użycia zaworu EkoWodrol:
✘ ograniczona przestrzeń

#2 MACC Booster Station

Tę Stację typu Booster charakteryzowała duża wysokość tłoczenia 450 stóp TDH. To astronomiczna wartość. Kiedy pompy przestawały pracować, przepływ zwrotny uderzał w zainstalowane tam wcześniej zawory, wyłamując ich środek. Instalując liniowe 4” oraz 6” kolanowe zawory EkoWodrol, pękanie zostało wyeliminowane. Zastosowaliśmy również miękkie starty pomp celem przedłużenia żywotności zaworów. W budynku, w którym je zainstalowaliśmy, przestrzeń była ograniczona rozmiarami tego budynku (8’x 8′).

Dlatego usunęliśmy dwie stare 90-tki z żeliwa sferoidalnego i zainstalowaliśmy nasze 4” i 6” EkoWodrol. Klient docenia także fakt, że może po prostu odkręcić 4 śruby i mieć dostęp do wnętrza zaworu. Oczyszczenie jednego z starych zaworów zajmowało klientowi około 2 godziny.

Powód użycia zaworu EkoWodrol:
✘ ograniczona przestrzeń
✘ zatykanie się glonami
✘ duża wysokość tłoczenia  pomp

#3 Broken Bow State Park

Ze względu na ograniczoną przestrzeń i brak możliwości budowy osobnej komory z zaworami, musieliśmy umieścić zawory wewnątrz studni. W takim wypadku najlepiej sprawdziły się kolanowe zawory EkoWodrol zamiast kolanowych króćców pomp z wbudowanymi zaworami. Wbudowane w podstawę pompy zawory zwrotne nie są zbyt niezawodne.

Powód  użycia zaworu EkoWodrol:
✘ ograniczona przestrzeń
✘ brak osobnej komory z zaworami

WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR W POŁUDNIOWO-WSCHODNIM WISCONSIN I PÓŁNOCNYM ILLINOIS

JMI Pump Systems

W194 N11695 McCormick Drive Germantown, WI 53022, USA

jmipumps.com, 1-262-253-1353

#1 Baraboo Pumping Station

Oto szczegółami z naszej ostatniej instalacji 6-cio calowego zaworu kolanowego w Baraboo, Wisconsin. Na zdjęciu widać z czym używany tam wcześniej zawór klapowy musiał sobie radzić. Jego niedomykanie się skutkowało wydłużoną pracą pomp. Po skutecznej wymianie na nowy zawór EkoWodrolu, który pracuje bardzo cicho, oczekujemy rychłego zlecenia wymiany pozostałego zaworu.

Powód użycia zaworu EkoWodrol:
✘ zatykanie się

Zainteresowany?

Dowiedz się więcej o produkcie Kulowe zawory zwrotne EkoWodrol, klikając tutaj.